تله موش

دیروز نمایش تله موش اثر آگاتا کريستی رو در تالار مولوی ديدم.در بروشورش نوشته شده بود:

"اين نمايش از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۷۴ در تئاتر آمباسادورز لندن اجرا شد و پس از آن اجرای آن در تماشاخانه ديگری در شهر لندن به نام تئاتر سنت مارتين ادامه پيدا کرد که در حال حاضر هم در همان مکان در حال اجراست.به اين معنی که اجرای مستمر آن از مرز ۵۰ سال گذشته است! پس از لندن تئاتر تراک در تورنتو مقام دوم را داراست زيرا تله موش از ۱۹۷۷ به طور مستمر در آنجا در حال اجراست. جالب است که اولين اجرای آن اجرايی راديويی بود به مدت ۳۰ دقيقه که با نام سه موش کور از راديو بي بی سی پخش شد."

خب من هميشه کارهای آگاتا کريستی رو دوست داشتم27.gif کلا تعليق کارهاش برام جذابه اينکه تا آخر کار نميشه فهميد که قاتل کيه!در کارهای آگاتا کريستی صرفا خود قتل اهميت نداره بلکه شخصيت آدمها محل زندگيشون و مسائل اجتماعی حول و حوش جنایت اهمیت بیشتری دارند و به همين خاطر من فکر ميکنم که در تله موش هم قاعدتا بايد شخصيت پردازی های خوبی صورت گرفته باشه چون بيش از ۵۰ ساله که روی صحنه است و از کريستی هم همين انتظار ميره...من چون نمايش نامه رو نخوندم نميتونم در مورد اجراش نظر بدم ولی تنها چيزی که جلب نظرم رو کرد بازيهای خوب بازيگران بود ولی کل کار حس و حال کارهای کريستی رو نداشت...شخصيت ها خيلی سطحی و کم عمق بودن و در کل زياد تاثير گذار نبود...البته شايد ايراد از متن نمايش بوده ! خدا داند!
اما کسانی که ميخوان يه اجرای ۱۱۰ دقيقه ای از تله موش رو ببينن...

تله موش

مترجم و کارگردان:داوود دانشور
بازيگران: ميترا فياضي ,رضا امامی, خليل مولودی ,مينو زاهدی ,حسن متين, نازنين آقامحمدی امان ا... رحيمی و داوود دانشور.
مکان:تالار مولوی
زمان:ارديبهشت و خرداد ۱۳۸۲ ساعت ۱۸:۳۰

/ 7 نظر / 33 بازدید
سیدعلی

چند وقته من به این وبلاگ قشنگ سر نزدم؟ مطالب خيلی جالبی دارد مخصوصا مطلب بابالنگ دراز که يکی از کتاب های مورد علاقه من هم هست و گاهی هنوز می خوانمش به انضمام کتاب ديگر نويسنده شايد قشنگ تر باشد: وقتی پتی به دانشکده می رفت...

سورنا

۱.مرسی که سر زدی بانو خانوم:)۲.مرسی از لطفت :) موافقم وقتی پتی... هم خيلی قشنگه لااقل دانشجویی تره! ولی بابا لنگ دراز يه چيز ديگست:)

...

کشف خوبی بود (:

سورنا

ممنون از هر دو که سر زدين:)